Aktualności

13 czerwca 2018 14:35 | Aktualności

Przedsezonowe sprzątanie jeziora Środkowego

W dniu 02.06.2018 r. grupa członków Koła wędkarskiego w Gostycynie, Borowiackiego WOPR, wspomagana przez „cekcyńskich wodniaków”, zadbała o przedsezonowe posprzątanie okolic oraz samego jeziora Środkowego w Gostycynie.

Uczestnicy akcji podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowili członkowie PZW, którzy zadbali o posprzątanie okolic linii brzegowej, ciągnącej się dookoła całego akwenu. Drugą grupę (7 nurków+4 asekurantów)  stanowiła ekipa „wodniaków” odpowiedzialnych za oczyszczanie samego akwenu.

Po niemal 2 godzinnej akcji, udało się zgromadzić sporą część odpadów, które za pośrednictwem Gminy Gostycyn, trafiły na składowisko odpadów.

Podsumowując wydarzenie (a była to już 2 akcja zorganizowana przy współpracy PZW-WOPR-Gmina Gostycyn), uczestnicy zgodnie stwierdzili, iż pomimo dużej ilości zebranych odpadów, w porównaniu do lat poprzednich, udaje się zachować w tej materii zauważalny postęp.  Możliwe, że coroczne akcje sprzątania świata w okolicy przedmiotowego jeziora (rozpoczęto akcje od lat 90-tych) przyniosły w końcu zamierzony efekt prewencyjny.

Czas pokaże, czy na przestrzeni lat, zaangażowanie uczestników przedmiotowych akcji, przyczyni się do zwiększenia świadomości społeczeństwa w zakresie dbałości o środowisko.

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ.kliknij TUTAJ

Przeczytano: 173 razy. Wydrukuj|Do góry