Aktualności

24 lipca 2017 10:58 | Aktualności

„Pilotażowa” oferta turystyczna po gminie Gostycyn!

Urząd Gminy w Gostycynie jest w trakcie opracowywania kompleksowych, turystycznych programów zwiedzania naszej gminy. W perspektywie, urząd planuje przygotować kilka ofert, jedną z nich po raz pierwszy, przetestowała w dniu 15 lipca 2017r., grupa pasjonatów zabytkowej motoryzacji. Była to jednodniowa oferta spędzenia wolnego czasu na terenie kilku sołectw  naszej gminy.

 

Zaproszenie przygotowane było typowo dla osób dorosłych. Wycieczka rozpoczęła się
o godzinie 10.00.

 

Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Wioski Miodowej w Wielkim Mędromierzu, w której przygotowano miodowy poczęstunek i kawę. Uczestnicy obejrzeli prezentację o wiosce, zwiedzili także pasiekę „U Henia” oraz izbę tradycji. Spacerując przez wieś, zobaczyli miejscowy kościół, wzięli udział w grze terenowej.

 

Kolejnym punktem programu była prezentacja zabytkowego wozu strażackiego tzw. „Babci” w Gostycynie. Uczestnicy poznali także historię samochodu pożarniczego Żuk. Strażacy z OSP Gostycyn zaprezentowali także współczesny sprzęt wykorzystywany podczas akcji.

 

Następnie uczestnicy spotkali się na poczęstunku w Spółdzielni Socjalnej „Borowiacki Wigor”, gdzie zwiedzili Dom Dziennego Pobytu. Po chwili odpoczynku i krótkiej przerwie, pasjonaci obejrzeli halę sportową oraz Astro-Bazę w Gostycynie. W obserwatorium mogli podejrzeć planety przez obiektyw teleskopu.

 

Po krótkiej przerwie udali się do Wioski Górniczej w Pile. Tam zwiedzili pozostałości pokopalniane i wysłuchali historii wydobywania węgla. Obejrzeli także makietę prezentującą dawny kompleks budynków kopalni.

 

Zwiedzanie zakończyło się spacerem wzdłuż jeziora Średniak, gdzie na łonie natury uczestnicy mogli zrelaksować się i odpocząć, zapoznać się ze ścieżką edukacyjną
i poćwiczyć na urządzeniach siłowych.

 

Około godziny 18.00, uczestnicy wycieczki udali się na nocleg do jednego z ośrodków agroturystycznych w gminie.

 

Grupa pasjonatów wyraziła swoje zadowolenie z oferty oraz podziękowała za możliwość spędzenia, w bardzo ciekawy sposób, wolnego czasu na terenie Gminy Gostycyn.

 

Czas trwania oferty 8 godzin. Grupa 20-40 osób.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w zaprezentowanie oferty!

 

Kolejne oferty są w przygotowaniu. Będą oferowały m in. zwiedzanie Apiterapii w Łyskowie, Pałac w Kamienicy, nieczynną stację kolejową Pruszcz – Bagienica.

 

Turyści będą mogli sami zwiedzać naszą gminę zgodnie z wyznaczoną trasą  lub skorzystać z usługi lokalnego przewodnika.

Przeczytano: 467 razy. Wydrukuj|Do góry