Apiterapia

Oddychaj powietrzem przefiltrowanym przez pszczoły i…zdrowiej. pszczolapszczoly.jpg [100x109]

W Łyskowie można bezpłatnie korzystać z dobrodziejstwa pszczelego powietrza w specjalnych apiinhalatorach.

budynek_apiterapi.jpg [900x675]                                                                                                                                               pszczolapszczoly.jpg [100x109]

api_2.jpg [900x724]

Obiekt na kołach do Apiterapii niewątpliwie przyciąga uwagę.

 

Charakterystyczny mikroklimat pszczelego ula pomaga skutecznie leczyć wiele dolegliwości.        Z dobrodziejstw przefiltrowanego przez pszczoły powietrza można korzystać w specjalnych apiinhalatorach, które powstały w  zlokalizowane są w miejscowości Łyskowo.

  api.jpg [300x225]   api_3.jpg [300x225]

Wykorzystanie apiinchalatorów w obiekcie

Korzystanie z obiektu jest bezpłatne. Apiterapia to jedna z dziedzin medycyny naturalnej zajmująca się leczeniem produktami pszczelimi. Powietrze z pszczelego ula ma właściwości lecznicze w przypadkach grzybicy jamy ustnej, chorób dróg oddechowych oraz dolegliwości uczuleniowych na pyłki i różnego rodzaju alergie. Umożliwia to charakterystyczny mikroklimat roju pszczelego: wewnątrz ula jest ciepło i wilgotno, nie ma żadnych bakterii, wirusów ani chorobotwórczych grzybów.

W służącym do apiinhalacji mobilnym obiekcie w Łyskowie znajdują się dwa pomieszczenia, w których można oddychać powietrzem z pszczelego ula. Korzystanie z punktu jest bezpłatne. 
Dodatkową atrakcją turystyczną zlokalizowaną tuż obok w/w obiektu jest ścieżka zdrowie, z którą każdy może się zmierzyć.
sciezka_zdrowia_1_k_api.jpg [300x225]
Ścieżka zdrowia to zestaw urządzeń przeznaczonych do różnego rodzaju ćwiczeń
 
Obiekt Apiterapii jest otwarty (w sezonie letnim) dla wszystkich chętnych w dni powszednie od godziny 11 do 12 oraz od 16 do 18, a w niedziele od godziny 11 do 12 oraz od 14 do 17.

Grupy mogą umawiać się na inhalację pod numerami telefonów 52 33 463 29 oraz 510 662 580.
 

Obiekt udostępnioony jest dla turystów w okresie letnim.


 

Poniższa mapa przedstawia przybliżoną lokalizację obiektu w Sołectwie Łyskowo. 

 

 

mapa_apiterap2.jpg [768x769]

Mapa nr 1